Home Powrót Napisz do nasProgramy serwisowe

Reprezentujemy w Polsce wyroby:

Parker Hannifin Corp.

Jako niezbędne uzupełnienie dla napędów i sterowników, programiści Parker Hannifin Corporation opracowali szereg programów do komputerów klasy PC ułatwiających utworzenie programu pracy, zestrojenie napędu oraz wykorzystanie wszystkich możliwych funkcji napędów i sterowników. 

 

Cześć wspomnianego oprogramowania jest dostarczana nieodpłatnie wraz z wyrobem, oraz jest także do pobrania z publicznych serwerów Parker Hannifin Corporation przez kliknięcie na ikonę programu obok jego opisu.

 

Jako dodatkową pomoc dla programistów kreujących programy pracy sterowników i napędów, Parker Copmumotor w USA umieścił na swoim serwerze wiele przykładowych programów pracy, bezpłatnych bibliotek DLL, oraz opisów metod programowania. Gorąco zachęcamy do przejrzenia tych zasobów.


Motion Architect – dostarczany bezpłatnie z każdym wyrobem pracującym w Kodzie 6000.
Służy do kreowania programu pracy, konfiguracji i uruchomienia wszystkich sterowników serii 6000 (AT6xx0, 6xx0) oraz niektórych napędów (ZETA6104)
Motion Architect pracuje w środowisku Windows® 3.1, ’95, ’98 oraz NT i zawiera w sobie kompletny opis języka programowania 6000 wraz z przewodnikiem pisania programów w tym języku.
Jako dodatkowe moduły do Motion Architect™ oferowane są odpłatnie Servo Tuner™ oraz CompuCAM™

Pobierz Motion Architect  

(3MB)


Motion Planner – dostarczany bezpłatnie ze sterownikami serii 6k
Pracuje w środowisku Windows® ’95, ’98 i NT. Bardzo prosty w obsłudze i pełen pomocnych funkcji program z wieloma załączonymi przykładami programów pracy oraz wirtualnych paneli. Składa się z czterech zasadniczych modułów:

  • Terminal Emulator (Terminal komunikacyjny) – pozwala na połączenie ze sterownikiem przez port szeregowy lub sieć Ethernet w protokole IP dając możliwość dwu kierunkowego transferu programu pracy, konfiguracji oraz sprawdzenia stanu sterownika.

  • Smart Editor (Inteligentny Edytor programu) – automatycznie sprawdza poprawność kreowanego programu pracy. Posiada wbudowaną pomoc wyświetlającą opis wszystkich komend języka 6k zaczynających się od wpisanej litery początkującej ich nazwę.

  • Panel Maker (Budowniczy wirtualnych paneli pracy) – zdefiniowane skrypty Visual Basic pozwalają na szybkie kreowanie wirtualnych paneli pracy urządzenia w formie ekranów wyświetlanych na monitorze komputera PC, poprzez które można odczytywać i wprowadzać dane do podłączonego sterownika i tym samym osiągnąć interakcje operatora z maszyną.

  • Servo Tuner (Strojenie napędów) – narzędzie do strojenia napędów współpracujących ze sterownikiem 6k. Daje możliwość generowania testowych ruchów silnika, pokazując jednocześnie w formie graficznej krzywe reakcji silnika na zadane ruchy. Zmiana parametrów sprzężenia pozycji i jednoczesne obserwowanie reakcji silnika bez podłączania oscyloskopu, znacznie ułatwia proces strojenia.

Pobierz Motion Planner  

(8MB)


X Ware – dostarczany bezpłatnie z każdym wyrobem pracującym w Kodzie X.
Służy do kreowania programu pracy, konfiguracji i uruchomienia wszystkich napędów krokowych, serwonapędów oraz sterowników opartych na Kodzie X. Posiada wbudowany symulator panelu OPR240.
Pracuje w środowisku DOS (również Windows® ’95, ’98 w oknie DOS)

Pobierz X Ware  

(550kB)


Servo Manager – dostarczany bezpłatnie z napędami Compax M i Compax S.
Pracuje w środowisku Windows® 3,1, ’95, ’98. Może być konfigurowany do pracy w językach angielskim, niemieckim i francuskim. 
Funkcjonalnością odpowiada programowi Motion Architect
i zawiera trzy moduły konfiguracyjne: Servo Manager, Parameter Editor oraz Program Editor uzupełnione bardzo rozbudowaną pomocą dla użytkownika. 
Jako dodatkowy moduł oferowany jest Cam Editor
Moduł strojenia napędu nie jest tu wymagany, ponieważ napędy Compax wykonują automatycznie strojenie pętli sprzężenia pozycji według wpisanych w module Parameter Editor danych obciążenia napędu.

Pobierz Hauser Servo Manager (2,9MB)

Pobierz Hauser Cam Editor (570kB)


SV Parameter Editor – dostarczany bezpłatnie z napędami SV-M.
Pracuje w środowisku DOS (również Windows
® ’95, ’98 w oknie DOS) Umożliwia konfiguracje wszystkich parametrów napędu łącznie z wyznaczeniem typu silnika do pracy z napędem.
W bazę danych programu zostały wpisane wszystkie standardowe silniki typu HJ, HDY, HDX oraz HBMR współpracujące z napędem SV-M co powoduje znaczne uproszczenie jego konfiguracji.
Ponadto każdy z możliwych do konfiguracji parametrów pracy napędu jest wpisywany w odpowiednią mu rubrykę obok pokazanej maksymalnej dopuszczalnej wartości dla danego parametru, eliminując tym samym popełnienie błędu nawet przez niezaawansowanego użytkownika.

Pobierz SV Parameter Editor  

(270kB)


CompuCAM – komercjalny płatny program do generowania Kodu 6000 z rysunków CAD.
Pracuje w środowisku Windows® 3.1, ’95, ’98. 
Poprzez import pliku w formacie DXF, HPGL (plik plotera Hewlett Pacard) lub G-Code, CompuCAM wygeneruje kompletny program ruchu dla sterownika serii 6000 gotowy do przetransferowania do sterownika przez program Motion Architect.
CompuCAM
jest w stanie wygenerować program ruchów zawierających dwu osiową interpolacje kołową oraz wielo osiową interpolacje liniową. Dodatkowo w CompuCAM została wbudowana możliwość przypisania operacji wejść lub wyjść sterownika do profilu ruchu.
Program ruchu wygenerowany przez CompuCAM
może być dalej edytowany w Motion Architect dodając mu wszystkie dostępne tam funkcje.

 


Servo Tuner – komercjalny płatny moduł do programu Motion Architect™.
Wirtualny oscyloskop pokazujący w sposób graficzny reakcje napędu na komendy ruchu wysyłane ze sterownika. Strojenie napędu przy pomocy modułu Servo Tuner
zostało w znacznym stopniu uproszczone poprzez automatyczną kalkulacje składowych sprzężenia pozycji oraz prędkości w oparciu o zadane przez użytkownika parametry reakcji napędu. Możliwość zaoszczędzenia na dysku wygenerowanych wykresów pozwala na późniejsze porównanie zmiany reakcji napędu na zmiany składowych sprzężenia.
Servo Tuner
generuje dziewięć wykresów różnych parametrów ruchu łącznie z krzywą prędkości obrotowej w funkcji pozycji napędu.

 


Motion Toolbox – komercjalna płatna biblioteka Wirtualnych Instrumentów (Vi) do użycia w programie LabVIEW firmy National Instruments.
Każdy Vi statusu i komendy sterownika ma załączony diagram źródłowy który może być dowolnie dostosowywany do potrzeb użytkownika. Podczas kreowania aplikacji przy użyciu graficznego języka programowania LabVIEW oraz biblioteki Motion Toolbox, programista ma do dyspozycji gotowe Vi do kontroli i obsługi: ruchu i pozycjonowania, liczników i stoperów, konfiguracji, komunikacji, szybkiego odczytu statusu, pracy wejść i wyjść, pracy joysticka i ruchów chwilowych oraz nastawy i transferu zmiennych sterownika pozycji serii 6000.

Więcej informacji na temat programu LabVIEW można uzyskać w warszawskim biurze National Instruments pod numerem telefonu (0-22) 528 9406 lub pocztą elektroniczną w języku polskim na adres ni.poland@ni.com

 


Motion Builder – komercjalny płatny program do tworzenia w sposób graficzny programów pracy sterowników pozycji serii 6000.
Pracuje w środowisku Windows® 3.1, ’95, ’98 i NT.
Wszystkie komendy konfiguracji i ruchów języka 6000 zostały w programie Motion Builder przetworzone na graficzne ikony zgrupowane w palecie narzędzi edycji programu. W zastępstwie tradycyjnego "linia po linii" konfigurowania sterownika do pracy z napędem, po kliknięciu na ikonę reprezentującą konfiguracje sterownika otrzymujemy okno z polami do wpisania wszystkich koniecznych danych konfiguracji. 
W identyczny sposób odbywa się również programowanie i konfiguracja wszystkich pozostałych parametrów ruchu w kreowanym programie pracy sterownika, łącznie z ustawieniem parametrów sprzężenia napędu.
Bardzo rozbudowana pomoc "on line" czyni prace programisty bardziej efektywną eliminując korzystanie z pomocy książkowej. 

Demonstracyjna wersja programu Motion Builder jest dostępna do pobrania z serwera w USA po kliknięciu na ikonę obok. W wersji demonstracyjnej zostały unieruchomione jedynie funkcje zaoszczędzenia na dysku wykreowanego programu pracy, jego transferu oraz uruchomienia w sterowniku.

 Pobierz DEMO Motion Builder 

(2,2MB)


OCX Toolkit (Active X) – komercjalny płatny program, pomoc do tworzenia wirtualnych paneli pracy sterowników pozycji serii AT6000. 
Trzy 32 bitowe rozszerzenia OLE (OCX) - Comm6000.ocx, Term6000.ocx i Poll6000.ocx, oraz rejestrator karty sterownika na szynie komputera PC - Reg6000.exe, do użycia przy kreowaniu aplikacji w:
- Visual Basic 4,0 lub nowszym
- Delphi 2,0 lub nowszym
- Visual C++
- oraz każdym innym środowisku kreowania aplikacji z możliwością korzystania z OCX

Demonstracyjna 15 dniowa wersja programu OCX Toolkit jest dostępna do pobrania z serwera w USA po kliknięciu na ikonę obok.

Pobierz DEMO OCX Toolkit 

(1,2MB)